Kreatin Toz Ek Değerlendirmeden Edinildi


Kreatin normalde vücuttaki kasları çoğunlukla içinde bulunan bir kimyasaldır. Vücut tarafından yapılır ve belirli gıdalar de edinilebilir. Balık ve et kreatin iyi kaynaklarıdır. Kreatin laboratuvar olarak da yapılabilir.

Kreatin iyileştirilmesi egzersiz performansını ve artan kas kütlesi sporcular ve yaşlı yetişkinler için en yaygın olarak kullanılır. Sağlıklı insanlar atletik performans Sprint gibi kısa yoğun aktivite sırasında iyileştirmede kreatin kullanımını destekleyen bazı bilim vardır.

Ama büyük yetişkin faydalanmaktır. Kreatin kişi 60 gücü ve vücut kompozisyonu geliştirmek gibi görünmüyor.

Kreatin toz takviyesi almak için burayı tıklayın

Kreatin toz ek nedir?

Kreatin Toz Ek Değerlendirmeden EdinildiKreatin kullanımı amatör ve profesyonel sporcular arasında yaygın ve Mark McGuire, Sammy Sosa ve John Elway gibi tanınmış sporcu tarafından kabul edilmiştir.

Karbonhidrat çözüm daha fazla kas kreatin seviyeleri kreatin tek başına daha fazla artar bulgu takiben, kreatin spor içecekleri popüler hale gelmiştir.

Kreatin, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, ulusal Collegiate Athletic Association (NCAA) ve profesyonel spor tarafından izin verilir. Ancak, NCAA daha fazla kolej ve üniversite öğrencilerine okul fonları ile kreatin tedarik sağlar.

Öğrenciler kendi creatine almak için izin verilen ve NCAA tıbbi kanıt zararlı olduğunu belirtmiyorsa, kreatin yasağı gibi bir planım var. Geçerli test yöntemleri ile Ek creatine kullanım tespiti mümkün olmazdı.

Atletik performans geliştirme Ek creatine kullanılır konjestif kalp yetmezliği (CHF), depresyon, bipolar bozukluk, Parkinson hastalığı, kas ve sinir hastalıkları, göz hastalığı denilen kendi ekseni etrafinda dönen atrofi ve yüksek kolesterol. Amyotrofik lateral skleroz (ALS, Lou Gehrig hastalığı), romatoid artrit, McArdle'nın hastalığı ve çeşitli kas dystrophies kötüleşmesine yavaşlatmak için de kullanılır.

Amerikalılar, her yıl için daha--dan 4 milyon kilogram kreatin kullanın.

Kreatin toz takviyesi almak için burayı tıklayın

Kreatin toz ek ne kadar etkilidir?

Doğal ilaçlar kapsamlı veritabanı etkinliğini aşağıdaki ölçeğine göre bilimsel kanıtlara dayalı oranlar: etkili, büyük olasılıkla etkili, muhtemelen etkili, muhtemelen etkisiz, büyük olasılıkla etkisiz, etkisiz ve oranı yetersiz kanıt.

KREATİN etkinliğini değerlendirmesi aşağıdaki gibidir:

Kreatin toz ek muhtemelen etkilidir

 • Genç, sağlıklı insanlar Sprint gibi kısa, yoğun egzersiz sırasında atletik performansını artırma. Kreatin fitness seviyesi ve spor türüne ve doz kullanan kişinin yaşı gibi verimliliğini etkileyen birçok faktör görünüyor. Kreatin Aerobik egzersizler performansını artırmak veya yaşlı insanların yararına görünmemektedir. Ayrıca, kreatin Dayanıklılık artırın veya yüksek eğitimli sporcularda performansını artırmak için görünmüyor. "Kreatin yükleme, 20 gram, günlük 5 gün için istimal" sürekli kullanmak etkili olabilir bazı kanıtlar var. Ama hala tam olarak kim-ebilmek yarar kreatin ve ne dozda biraz belirsizlik olduğunu unutmayın. Güncel çalışmalar (tüm bu işe daha az 40 katılımcı) insanların az sayıda dahil ettik ve bu tür küçük numaralar kesin sonuçlara ulaşmak mümkün değil.
 • Parkinson hastalığı. Kreatin erken Parkinson hastalığı olan kişilerde bazı belirtilerin kötüleşmesine yavaşlatabilir.
 • Artan güç ve dayanıklılık kalp yetmezliği olan kişilerde.
 • Musküler Distrofi gibi kas hastalıkları olan kişilerde artan bir güç.
 • Kendi ekseni etrafinda dönen Atrofi adı verilen bir göz hastalığı görme kaybını yavaşlatan.
 • McArdle'nın hastalığı denilen bir kas hastalığı belirtileri iyileştirilmesi. Yüksek doz kreatin alarak her gün egzersiz kapasitesi artırabilir ve McArdle'nın hastalığı olan bazı hastalarda kas egzersizden kaynaklanan ağrıyı azaltmak olduğunu bazı kanıtlar var.
Kreatin toz takviyesi almak için burayı tıklayın

Kreatin toz ek nasıl çalışır?

Kreatin çalışmanız gereken enerji kas yapımında katıldı.

Başlatan kreatin düzeyi yüksek kişilerin daha fazla faydalanmak için vejetaryenler ve creatine İlaveler almaya başladıklarında alt toplam kreatin düzeyine sahip diğer insanlar gibi. Kas iskelet sadece belli bir kreatin yapacak; daha eklemeye düzeyleri daha fazla zam olmayacak. Bu "doygunluk noktasına" genellikle "yükleme dozu" alarak ilk birkaç gün içinde ulaştı

Kreatin toz ek güvenli olduğunu

Kreatin önerilen dozlarda kullanıldığında çoğu insan için büyük OLASILIKLA güvenli değil. Kreatin, karın ağrısı, bulantı, ishal ve kas kramp neden olabilir.

Yüksek dozlarda ağızdan alınan kreatin muhtemelen GÜVENSİZ olur. Bu böbrek, karaciğer veya kalp fonksiyonları zarar verebilecek bazı endişeler vardır. Ancak, yüksek dozlarda ve bu olumsuz etkileri arasında bir bağlantı kanıtlanmamıştır.

Kreatin su vücudun geri kalanından çizmek için kas neden olur. Bunu telafi etmek için ilave su içmeyi unutmayın. Ayrıca, kreatin alıyorsanız, sıcakta egzersiz değil. Susuz haline neden olabilir.

Kreatin kullanımı birçok kişi kilo. Bunun nedeni aslında kas inşa değil çünkü kreatin su tutmak için kas neden olur.

Kreatin kafein ile ve ot ephedra (Ma Huang olarak da bilinir) birleştirerek, felç gibi ciddi yan etkileri olan şans artırabilir bazı endişeler vardır.

Bir sorun bu kreatin düzensiz kalp atışı bazı insanlar neden. Ama daha fazla bilgi kreatin bu soruna neden olabilir bilmek gereklidir.

Bir sorun bu kreatin Pigmente purpurik Dermatoz bazı insanlarda denilen bir deri durum neden olabilir. Ama daha fazla bilgi kreatin bu soruna neden olabilir bilmek gereklidir.

Kreatin toz takviyesi almak için burayı tıklayın

Kreatin toz ek doz

Aşağıdaki dozlar bilimsel araştırma inceledik:

AĞIZ YOLUYLA:

 • Fiziksel performansını artırmak için birkaç dozaj rejimleri denendi:
  • Kreatin genellikle 5 gün için günlük idame dozu 2 veya daha fazla gram (0.03 gram başına kg) ardından 20 gram günde (veya 0.3 gram başına kg) ile yüklenir, ancak 5 gün yükleme tipik, yükleme 2 gün de kullanılmıştır.
  • Yükleme dozu günde 6 gün 9 gram da kullanılmıştır. Bazı kaynaklar, akut yüklemek yerine, benzer sonuçları 28 gün boyunca günde 3 gram ile elde edilebilir, tavsiye ederim.
Kreatin takviyesi sırasında su alımı günlük 64 ons olmalıdır.

 • Kalp yetmezliği için: günde 5-10 gün 20 gram.
 • Parkinson hastalığı için:
  • 10 gram/gün.
  • Kreatin yükleme dozu 20 gram/gün 6 gün 2 gr/gün tarafından 6 ay boyunca takip ettim ve sonra 18 ay boyunca her gün 4 gram da kullanılmıştır.
 • Parkinson hastalığı olan kişilerde direnç eğitimi geliştirmek için: yükleme dozu 20 gram/gün 5 gün, 5 gram/gün takip ettim.
 • İçin kendi ekseni etrafinda dönen Atrofi: günde 1.5 gram.
 • Kas dystrophies için: günde 10 gram yetişkinler tarafından kullanılan ve günlük 5 gram çocuklar tarafından kullanılır.
 • McArdle'nın hastalığı için: 150 mg/kg 5 gün boyunca her gün ve 60 mg/kg ile devam etmek / gün.
Kreatin toz takviyesi almak için burayı tıklayın