איפה ניתן לרכוש תוספת חלבון מי גבינה?


איפה ניתן לרכוש תוספת חלבון מי גבינה?פשוט עשית את ההחלטה האמיצה להצטרף בחדר הכושר המקומי שלך ולהתחיל אימון במשקל רגיל עם המטרה של חזרה לכושר. אחרי כמה שבועות אתה. לרכוש כמה חברים וללמוד במהירות כי רוב משתמש מעין תוספת בשיתוף עם האימונים שלהם.

עם יותר ופתוחה גילית כי ביותר שנראה על סוג של תוספת חלבון, עם חלבון מי גבינה להיות הפופולרי ביותר. אם אתה בדיוק כמו הממוצע; . אין לך ערימה של כסף כדי לשחק עם כשמדובר לקנות תוספי מזון. אז אם אתה הולך לקנות אבקת חלבון מי גבינה – אתה רוצה ערך ואיכות – שמעלה את השאלה; מהו אבקת חלבון מי גבינה הטוב ביותר?

רוב המדענים תרגיל, תזונאים, מאמני כושר מסכים שאבקת חלבון מי גבינה באיכות טובה מייצג את תוספת החשוב ביותר עבור האדם הממוצע עוסקת תרגיל אימונים או התנגדות במשקל רגיל. אבל בדיוק אמרתי למישהו. הם צריכים של אבקת חלבון מי גבינה פותר רק חצי מהבעיה שלהם. אחד האתגרים הגדולים ביותר בעת בחירת תוספת חלבון מי גבינה הוא כמות עצומה של האפשרויות הזמינות.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

אבקת חלבון זה חשוב

כיום תוכל לקבל כמעט כל חלבון אתם רוצים – אמבטיה סופר בגודל או מיני, טעמים אקזוטיים או unflavoured או מוכנים לשתות אבקת חלבון. אבקות חלבון מי גבינה אפילו מגיעים במגוון של מכולות, כלומר, אמבטיות, שקיות, שקיות, בקבוקים, קופסאות קרטון.

יש סוגים שונים: hydrolysed, לבודד ותתרכזי. כל הגורמים הללו כמובן להשפיע על המחיר קצה של האבקה אז זה מועיל לדעת חלק מן הגורמים העיקריים הקובעים את ערך ואיכות אבקת חלבון מי גבינה הממוצע.

כמה עצות מעשיות עשויה להועיל כאשר מנסים לבחור באיכות טובה, ערך עבור הכסף אבקת חלבון מי גבינה. ראשית, ללמוד להיות בקורא תווית מושבע. ליתר דיוק, להתרגל לקרוא את הטור הימני של לוח תזונתי.

עמודה זו מעניקה לך תוכן אחוז macronutrients, כולל חלבון. אם המטרה העיקרית שלך היא ערך תמורת כסף, אז אתה לא רוצה אבקת חלבון בעל רמות גבוהות של פחמימות (כלומר מעל 10 גרם למנה של 100 גרם). פחמימות נוספות רק לדלל הדולר שלך.

עדיף מאשר להיות מושפע האביזרים על התווית, ללמוד לקרוא לנתח את רשימת המרכיבים. יצרנים ומשווקים יכול לומר כל מה שהם רוצים על מוצר מסוים, אך הם לא יכול לשקר. כשמדובר המרכיבים. זכור כי החומרים מופיעים בסדר יורד.

אז על-ידי קריאת הלוח תזונתי ורשימת המרכיב בקפידה, אתה יכול לעשות כמה הנחות מדויק למדי על הכמות של מרכיבים מסוימים ולכן הערך של החלבון מי גבינה.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

סוגי חלבון מי גבינה

נושא המפתח השני הוא הסוג של חלבון מי גבינה. שני הסוגים העיקריים של חלבון מי גבינה תרכיז (WPC) הינם בידוד חלבון מי גבינה (WPI). WPC WPI בעיקר שונים שלהם אחוז חלבון תוכן, עם WPI שיש יותר מבין השניים.

ההבדל העיקרי אחרים בין שני חלבונים אלה הוא איך הם מעובדים עם '-יונים ","הצלב-flow אוסמוזה הפוכה"השניים מייג'ור טכניקות. לבסוף, הסוג העיקרי השני של אבקת חלבון היא hydrolysate חלבון מי גבינה. נדון עוד להלן.

יונים מיכשור וציוד

כרומטוגרפיה יונים הוא תהליך נפוץ לייצר בידוד חלבון מי גבינה, אשר מכיל רמה גבוהה של חלבון, קרי > 90%.  הבעיה היחידה עם כמה שיטות ישנות יותר של יונים הוא שהם משתמשים בטמפרטורות גבוהות ו/או חומצה, אשר ניתן denature החלבון. Denaturing חלבון הוא דומה שינוי הוא תצורה מבנית – ובכך טיוח זה חסר תועלת לגוף.

עוד advacned של יונים כרומטוגרפיה מאז פותחו שיטות אשר מעסיקים טמפרטורה נמוכה/חומצות על מנת למנוע דנטורציה. יצרנים רבים לטרוח לציין כי המוצר שלהם מכיל בידוד חלבון מי גבינה 'בטמפרטורה נמוכה' מעובד-יונים. הקפד לשמור על טענות אלו בעת בחירת של בידוד חלבון מי גבינה.

זרימה חוצה אוסמוזה הפוכה

השיטה הנפוצה אחרים ישמש לעיבוד חלבון היא זרימה חוצה אוסמוזה הפוכה (CFM). בניגוד לחלק מהשיטות יונים מבוגר, CFM מייצר חלבון undenatured. בידוד חלבון מי גבינה CFM יש גם פרופיל אחר שברים חלבון מי גבינה.

בעיקר, הוא מכיל רמות גבוהות יותר של השבר glycomacropeptide (GMP) ורמות נמוכות של השבר בטא-lactoglobulin. שוב, רוב היצרנים שימוש בסוג כזה של חלבון מי גבינה במוצר שלהם להבהיר נקודה לציון זה ברשימה תווית ו/או מרכיב שלהם. למידע נוסף על טכניקות עיבוד שונים חלבון מי גבינה, נא עיין במאמר שלנו: "בוחרים הטוב ביותר חלבון תוספת".

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

חלבון מי גבינה hydrolysed

בקיצור, חלבון מי גבינה hydrolysed הוא חלבון מי גבינה יש שבור לתוך הרבה רשתות קטנות יותר של חומצות אמינו (קרי פפטידים). צורה זו של חלבון נועדה לשכפל את הטופס חלבון נמצא ברגע זה עבר דרך מערכת העיכול.

בהתאם לכך, hydrolysates חלבון מי גבינה דורשות פחות לעיכול מאשר WPI, ולכן נתפסות לתוך שרירים ורקמות אחרות מהר מאוד. גורם מפתח עם אבקת חלבון hydrolysates הוא "מידת הידרוליזה". זה בתורו קובע את מידת שאליו החלבון מתפרק פפטידים קטנים יותר.

בעוד hydrolysates של חלבון מי גבינה עם רמה גבוהה של הידרוליזה הם הטובים ביותר כשמדובר למקסם שריר אנאבוליזם, יש מלכוד ברמה המעשית; כלומר, גבוה יותר את מידת הידרוליזה – גבוה יותר המרירות של המוצר. שוב, עליך לקרוא בעיון את התווית/מידע אודות המוצר, כמו גם את רשימת מרכיבים כדי לקבוע את הסוג של חלבון מי גבינה hydrolysate בשימוש במוצר.

כפי שקורה בדרך כלל עם כל תוספת פרמיה, יצרנים ילכו לעתים קרובות הטרחה של ציון על תווית המוצר שהוא מכיל hydrolysate חלבון מי גבינה עם מידה גבוהה של הידרוליזה. בגלל השפעתו מעולה על השריר השחזור, כמו גם את השלבים עיבוד נוסף, hydrolysates חלבון מי גבינה הם יקרים יותר מאשר חלבון מי גבינה מבודד ותרכיזים חלבון מי גבינה.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

השוואת מחירים וסוג של חלבון מי גבינה

התרגיל הנ ל מספק דוגמה טובה של מה המחיר של סוגים שונים של חלבון יכול להשתנות באופן משמעותי. לכן, חשוב שיש לך מושג מה אתה רוצה. בעת רכישת חלבון מי גבינה.

אם הרכישה היא מוכתבת בעיקר על ידי ערך, ואז על ידי קניות בזהירות, אתה יכול להרים תרכיז, בעל ריכוז חלבון גבוה ואיכות חלבון במחיר נהדר. לעומת זאת, אם איכות הדאגה העיקרית שלך, חלבון מי גבינה hydrolysates הם הטובים ביותר, אבל אכפת לך ישלם הרבה יותר לגרם חלבון hydrolysate של חלבון מי גבינה באיכות טובה.

באופן טבעי, חלבון מי גבינה מבודד הם הקרקע התיכון ולכן הפופולרי ביותר. על ידי קניות. אתה יכול לקבל חלבון מי גבינה טובה ולבודד, עם איכות מעולה undenatured חלבון, על ריכוז גבוה של בין 50 ל-70-ג'קוזי- רק דעי כי פריטים מיותרים כמו ויטמינים/מינרלים, aminos, קריאטין, פחמימות ועוד לדלל את החלבון כדי לקבל פחות חלבון עבור הדולר שלך.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

סוג חלבון מי גבינה ויישום

השאלה הבאה היא: "מהו השימוש המיועד ספציפית עבור שלך תוסף חלבון מי גבינה". אם זה פשוט להגדיל את תכולת חלבון באיכות הדיאטה חסינות מוגברת, בריאות כללית ותחזוקה של מסת השריר, אז תרכיז הוא ערך רב עבור כסף אפשרות.

לעומת זאת, אם בכוונתך להשתמש תוסף חלבון מי גבינה כדי להגדיל את אימון משקולות, ואז חלבון מי גבינה מבודד, hydrolysates הם הטובים ביותר.

אבקות חלבון מי גבינה רבים מכילים תערובות של כל מי גבינה הגדולות החלבונים, כלומר, תרכיז, אבקת חלבון גבינה וחלב בידוד חלבון hydrolysate. חלבונים כאלה הם המתאימים ביותר עבור הגברת צריכת חלבון איכותי, עם כמה דוגמאות פופולריות כולל של אופטימום נוטרישן 100% מי גבינה Gold Standard ודיימטייז עלית תזונה מי גבינה.

בעת בחירת של אבקת חלבון מי גבינה שמוזגו, רק לזכור כי המרכיבים מפורטים לפי סדר יורד כמות של זכור כי המחיר של חלבון מי גבינה מקטין לפי הסדר: hydrolysate, בידוד, תתרכז. . זה אמור לעזור לך. לפענח את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שמוזגו אבקת חלבון מי גבינה

אם המחיר הוא משני מטרות האימונים שלך, ואז לנווט הראשונה של תערובות המכילות תרכיז, אלא אם כן תרכיז הוא אחד מסוגי דור חדש המכיל di, tri, oligo פפטידים. כזה תרכיזים חלבון מי גבינה מפורטים בדרך כלל בתור "צלב זרימת microfiltered ו/או ultrafiltered אבקת חלבון להתרכז".

מוצרים כגון WPI היסודות של תזונה, Maxs WPI Redback WPI מהירה דוגמאות טהור מי גבינה ולבודד אבקות חלבון המיטביות לי שלאחר האימון. לחלופין, מוצרים כגון פלטינה הידרו מי גבינה של אופטימום נוטרישן, דבורה שחר טען מחדש Maxs BNRG פרוטו מי גבינה מייצגים את החלבונים שלאחר אימון מי גבינה פרימיום המכילה רק hydrolysate חלבון מי גבינה. חלבוני מי גבינה אלה מספקים anabolic הגירוי החזק ביותר להגדיל את אימון משקולות.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון

סיכום

אז בעת ולממש את המשטר הכושר החדש להיכנס אל העולם' של חלבון מי גבינה', קח את הזמן לקרוא את כל לוחות תזונה ומרכיבים בזהירות, במיוחד אם אתה על תקציב נסה לקבוע את הסיבה העיקרית שאתה רוצה חלבון מי גבינה, דהיינו להגביר את איכות בחלבון, בתחליף ארוחה, שומן הפסד או שרירים שיפור רווחי מאימון משקולות שלך.

האתר שלנו מכיל מגוון רחב של הן תרכיזים חלבון מי גבינה מבודד חלבון מי גבינה לבחירה, עם תיאורי מוצרים מלא, המידע התזונתי, עלות גרם של אבקה, עלות הגשה של חלבון.

יש מגוון ניכרת במחירים, אז על ידי לקחת את הזמן כדי לסקור את כל המידע בקפידה, תוכלו פוטנציאלי לחסוך הרבה כסף, והחדשות הטובות יותר כי זה לא תמיד חייב להיות פשרה משמעותית באיכות.

לחץ כאן כדי לקנות אבקת חלבון